Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tunisko - pohádková dovolená

Zatímco u nás ještě na počátku jara zima stále zalézá za nehty, panuje pouhé 2,5 hodiny letadlem odtud atmosféra plná hřejivého slunce v kulisách blankytného moře, zlatavého pobřeží a pestré přírody. Dokonalá idyla? Prožijete ji na severu černého kontinentu, kde se při Středozemním moři rozkládá exotické Tunisko, země kontrastů, historie, poznání a zábavy.

Ačkoliv se mnohým vybaví Afrika jako místo, kde vládne horko a sucho, jako je tomu třeba v Egyptě, nenechte se mýlit.

Tuniské severní pobřeží a ostrov Djerba se těší příjemnějšímu klimatu podobnému spíše Řecku nebo Turecké riviéře, jež jsou typické horkými léty a mírnou vlhkou zimou. Díky té se zdejší kraj na jaře rozjasní mozaikou květů omamných vůní a barev, zatímco v létě dozrávají citrusy a o svěží stín se starají vzrostlé palmy a stromy. Savany a Sahara protnutá zelenými oázami se nacházejí jižněji.

Hlavní sezona trvá v Tunisku od května do října. Její počátek a konec je ideální k romantickým procházkám a poznávání země a kultury. Letní měsíce pak jsou rájem milovníků aktivit spojených s horkým počasím a plážemi, jako je opalování, plavání, potápění, surfování, jachting, tenis nebo golf.

Celé písečné pobřeží Tuniska čítá na 1 000 km lemovaných resorty, z nichž mnohé hýří luxusem hotelových komplexů, jiné jsou naopak skromnější a levnější. Přesto většina nabízí osvěžení v bazénech a lahodné občerstvení. Za teplých nocí se rozzáří světla barů a kaváren, těla rekreantů rozhýbe hudba z diskoték a klubů a oko potěší show akrobatů a tanečnic. Noční veselí vzrůstá s počtem vypitých sklenek alkoholu, který není turistům odepřen, přestože jde o islámský stát.

Dále od letovisek čekají v zemi Hannibala a punských válek pamětihodnosti, jež naplní touhu po poznání - staré Kartágo, metropole Tunis, Sidi Bou Said se scenériemi z filmové Angeliky či mnohá starobylá města. Dobrodružnější cestovatelé jezdí až na jih, kde se vozí na velbloudech po poušti a vychutnávají opojnou krásu oáz. Ani sever ale není na přírodu chudý. Národní park Lac Ichkeul jako její zástupce je královstvím jezer a cílem ornitologů, kteří zde pozorují migrující ptactvo.

V současné době je v Tunisku vyhlášen výjimečný stav, nicméně jak potvrzuje české Ministerstvo zahraničí, bezpečnostní situace je stabilizovaná. Doporučuje se ale zachovávat pravidla osobní bezpečnosti, tj. vyhýbat se větším shlukům lidí a dbát pokynů průvodce či hotelového personálu. Posílena je policie i armáda.

Djerba
Palmy, slunce, pláže, exotika - jen pár slov stačí k popisu Djerby, největšího ostrova severní Afriky, který patří Tunisku.
Zájezdy Tunisko - ostrov Djerba

Hammamet
Letovisko patří k oblíbeným cílům turistů díky historii, dlouhé pláži, hotelové kapacitě a golfovému hřišti s 18 jamkami.
Zájezdy Tunisko - Hammamet

Hammamet Yasmine
Moderní resort nabízí luxusní dovolenou v prostředí palem, promenád a hotelů. Využít lze příležitosti k nákupům a zábavě pro malé i velké, včetně aquaparku a golfových hřišť.
Zájezdy Tunisko - Hammamet Yasmine

Mahdia
Malebné letovisko láká na své bílé pláže a několik unikátních historických památek.
Zájezdy Tunisko - Mahdia

Monastir Skanes
V oblíbeném resortu čeká na návštěvníky řada hotelů, barů a restaurací a nechybí ani písčité pláže či golfové hřiště. Navštívit lze staré město a tradiční trhy.
Zájezdy Tunisko - Monastir Skanes

Nabeul
Turistické středisko nabízí písečné pláže a pravidelné trhy s ručními výrobky, navíc leží v blízkosti dalších zajímavých lokalit.
Zájezdy Tunisko - Nabeul

Port El Kantaoui
Přístavní městečko se pyšní moderní architekturou, 36-jamkovým golfovým hřištěm, bohatou nabídkou vodních sportů a kvalitními službami.
Zájezdy Tunisko - Port El Kantaoui

Sousse
Historické město s malebnými plážemi a řadou památek zapsaných na seznamu UNESCO. Zdejší dlouhá pláž se řadí mezi nejlepší v celém Tunisku.
Zájezdy Tunisko - Sousse

- PR článek -

FIRO-tour
Národní 37/38
107 00  Praha-Nové Město

Tel.: 210 000 210
firo@firotour.cz
www.firotour.cz

Článek byl zobrazen 6 917 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko