Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hammamet Yasmin - informace o tuniském letovisku

Hammamet Yasmine je nejmodernější turistická zóna v Tunisku, která splňuje veškeré požadavky návštěvníků. Nachází se 10 km od historického centra Hammametu, v jižní části Hammametského zálivu. Letovisko Hammamet Yasmine leží na poloostrově 65 km jižně od hlavního města a patří k nejnavštěvovanějším v Tunisku.

Zóna začala být budována v 90. letech minulého století a najdete zde ty nejluxusnější hotelové komplexy, rezidence a vily vystavěné v typické arabsko-maurské architektuře a obklopené překrásnými zahradami a parky s exotickou flórou.  Mezi hotely jsou zahrady plné ibišků, růží, oleandrů, jasmínů a velkých kaktusů. Celé pobřeží lemuje písečná pláž s nádhernou subtropickou vegetací. Rozlehlá písečná pláž je ideálním místem pro sportování, vodní radovánky i relaxaci.

Zvláštní dominantou je zde pevnost z 15. stol., v jejímž centru se nachází mauzoleum patrona města Sidi Bou Ali. Pod kamennými hradbami se rozléhá staré město - Medina s nepřebernou pestrostí obchůdků - bazarů. V dáli je z hradeb vidět vrcholky pohoří Atlas. Hned vedle mediny se rozprostírá zábavní park „Kartágo Land“ s množstvím atrakcí jak pro děti tak i pro dospělé. K atraktivnosti této lokality zajisté přispívá i nový malebný jachtový přístav „Marina“ a příjemná palmová promenáda podél pobřeží. Děti též uvítají pozoruhodný Aquapark.

Tato nová zóna nabízí turistům i spoustu zábavy. Za návštěvu zde určitě stojí také mezinárodní kulturní středisko, postavené podle vzoru starého římského amfiteátru. Hotely nabízejí dobré možnosti ke sportování a pro milovníky golfu jdou zde dvě 18 jamková hřiště.

Golfový klub Yasmine se nachází přibližně 5 km od hotelů v Hammametu. Kaliforňan Ronald Fream zde na ploše 80 hektarů vyprojektoval mistrovské 18 jamkové golfové hřiště lemované množstvím stromů a také 9 jamkovou akademii. Hřiště není mimořádně náročné, je dobře hratelné i pro hráče s vysokým hendikepem. Hráči mohou využít služeb klubovny se šatnami a sprchami, restaurací, barem, shopem, restaurace a snack bar, driving range, putting a pitching greeny.

K zážitkům z návštěvy Tuniska nepochybně patří i ochutnávka místní kuchyně. Typická tuniská je založená na zelenině a olivovém oleji. Na jídelních lístcích najdou návštěvníci pokrmy z mořských plodů, ryby, skopové, jehněčí, hovězí a drůbeží maso. Národním jídlem je kuskus na mnoho způsobů. Pokrmy je nejlépe zapíjet oblíbeným mátovým čajem.

Mezi suvenýry, které si turisté z Tuniska nejčastěji odvážejí, patří kožené výrobky, koberce, keramika, kované a tepané výrobky, vodní dýmky, tradiční tuniské oblečení, šátky a v poslední době stále oblíbenější oblečení pro orientální tance.

Hammamet - město jasmínů

Hammamet - město jasmínů

Čas dokáže změnit vše. Velké říše zanikají, nové vznikají, centra, která ovládala svět, se mění v ruiny, z vesnic vznikají důležitá města. To je i případ tuniského Hammametu, nazývaného „město jasmínů“.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko