Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mahdia - informace o tuniském letovisku

Mahdia je město vystavěné na povrchu skály na malém poloostrově. Zdobí ho slavná minulost – bylo to první město kalifů fátimovců v 10. století. Díky tomu mělo město možnost rozkvétat a tak dnes může nabídnout nepřeberné množství památek. Nové luxusní hotely zde byly postaveny teprve nedávno a tak je vše ve velmi dobrém stavu.

Mahdia je krásné rybářské městečko ležící asi 210 km od hlavního města. V dějinách hrála důležitou roli na počátku 10. století, kdy se stala hlavním městem říše Fatimidů s velkým rivalem Kairouanu. Z moře u Mahdie byly vyloveny řecké bronzové a mramorové předměty, které tvoří v současnosti unikátní sbírku v národním muzeu Bardo v Tunisu.

V Madhii stojí za vidění typická brána Skifa Kahla a kousek dál, na špičce mysu, turecká pevnost z 16. století zvaná Borj Mahdia. Pevnost stojí na poloostrově a staré město na trojúhelníku země, který k poloostrovu vede. Jižně od starého města je starý rybářský přístav. Turisticky zajímavá část města se skrývá za zajímavou branou do pevnosti Skiffa El-Kahla, jednoho ze vstupů z nového města do Mediny.

Z pevnosti Borj El Kebir je výhled na bílý hřbitov, podobně jako v Monastiru. Samotné město není celkem zasaženo cestovním ruchem, ale pláže známé svým jemným bílým pískem jsou dosti navštěvovány a oblíbeny. Nejvyhledávanější jsou ty na sever od města.

Mezi unikáty patří pravidelné páteční trhy. Najednou se ocitnete jako v pohádkách Tisíce a jedné noci, protože kromě klasických suvenýrů jsou zde na prodej krásné tradiční obleky, hedvábí, pozlacené ozdůbky nebo opravdové zlato a klenoty. V této oblasti si rovněž velmi potrpí na zdobení interiérů svých příbytků. V těch nejbohatších obydlích jsou zdi „majless“ pokryty do dvou třetin výšky vyšívanou látkou a vrchní část je zdobena malbami. Takovéto domy najdete zejména v ulici Hamza, kde by jich mělo být asi 12. Tržiště ve Starém městě svou orientální atmosférou uchvátí každého návštěvníka, při nákupu suvenýrů se rozhodně vyplatí smlouvat. Můžete tu okusit i místní speciality, čerstvou šťávu z granátových jablíček nebo čaj z čerstvé máty.

Dnešní Mahdia je charakteristická bílými budovami domů vystavěných v tradičním maurském stylu, oblými kopulemi mešit a štíhlými minarety. Zvláštní a tajemnou tradicí městečka je každodenní lov místních rybářů, kdy ještě za měsíčního svitu vyplouvají na svých loďkách s lucernami rozhodit do temného moře své sítě. Turistická zóna na pobřeží Mahdie nabízí svým návštěvníkům jedny z nejkrásnějších a doposud nepřeplněných pláží s jemným pískem. V hotelích různých kategorií můžete prožít skutečně nezapomenutelnou dovolenou. Vzdálenost na letiště v Monastiru je asi 50 km.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko