Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ras Remel, zimoviště růžových plameňáků

V severní části tuniského ostrova Djerba vybíhá do vod Středozemního moře poloostrov Ras Remel, který je oblíbeným a vyhledávaným místem pro celodenní výlety a pikniky. Poloostrov začíná asi 10 km jižně od hlavního města Houmt Souk. Hlavní atrakcí jsou zde zimující hejna růžových plameňáků, kteří sem přilétají z Francie a Španělska.

Plameňáci sem přilétají za svými mláďaty, která zde strávila bez rodičů celý minulý rok. Vody v okolí Ras Remelu jsou velmi mělké a bahnité dno poskytuje těmto ptákům dostatek potravy. Nedaleko v moři se nachází ostrůvek pojmenovaný Ostrov plameňáků, který je častým cílem výletníků. Většina hotelů ležících v turistické zóně Houmt Souk sem pořádá zájezdy, jejichž součástí je často oběd a koupání. Jedná se o příjemné zpestření dovolené, které nelze jinak než doporučit.

V okolí poloostrova je možné navštívit pevnost Borj Jillij z 18. století, která je dnes využívaná jako maják. Odtud je pak možné se vydat pěšky po úzké venkovské a nepříliš frekventované silnici do Adjimu, odkud vyplouvají pravidelné trajektové linky do Djorfu. Tato středověká vesnice je jinak také centrem lovu mořských hub.

- jap -

Předchozí články z Tuniska:
Nefta – posvátná oáza Tuniska
Tunis - Tři medersy
Tuniská Sahara – zrádná i krásná
Ksar Haddada
Tunis - Dar el-Bey

Článek byl zobrazen 2 418 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko