Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dar el-Bey, palác v centru Tunisu

Luxusní budova paláce Dar el-Bey se nachází v centru Tunisu, hned vedle mešity Sidi Youssef Bey. Toto bývalé sídlo bejů a později i správy francouzského protektorátu dnes poskytuje prostory pro kanceláře ministerského předsedy.

Palác se začal stavět v roce 1795 na popud husajnovského vládce, který zde chtěl vybudovat ubytovnu pro své hosty. Stavba vznikala na zříceninách původní královské rezidence datované do období Muradovců. Palác prošel v minulosti několika rekonstrukcemi a jeho impozantní průčelí bylo dokončeno až v roce 1876, kdy již sloužil tuniskému bejovi. Během fungování paláce v něm bej přijal mnoho významných návštěv a hlav států, mimo jiné z Německa, Francie, Anglie či osmanské říše.

Sám bej žil v té době mimo hlavní město Tunis, v oblasti Bardo. Až do éry Husajnovců v 18. století byla hlavním sídlem sultána nedaleká „kasba“. Ke změně došlo až na počátku 19. století, kdy vešlo do módy zřizování letních rezidencí ve velkých městech.

Dnes je budova Dar el-Bey považována za nejvýznamnější stavbu na náměstí Place du Gouvernement, které je lemováno vládními budovami, fontánami, palmami a květinami. Dostaveníčko si zde dává místní mládež a je skvělým výchozím bodem do historického centra metropole. Vedle západního křídla rezidence vlády, v ulici Rue Sidi ben Ziad, začíná značená trasa pro pěší, která vede k Velké mešitě a dále až k Tourbet el-Bey a Dar ben Abdallah v jižní části medíny.

- jap -

Předchozí články z Tuniska:
Chebika
Tunis - Bab el-Bahr
Nepříliš tuniský Tunis
Tunisko - v království pouště
Djerba – Houmt Souk, místo trhu

Článek byl zobrazen 2 865 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko