Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dar el-Bey, palác v centru Tunisu

Luxusní budova paláce Dar el-Bey se nachází v centru Tunisu, hned vedle mešity Sidi Youssef Bey. Toto bývalé sídlo bejů a později i správy francouzského protektorátu dnes poskytuje prostory pro kanceláře ministerského předsedy.

Palác se začal stavět v roce 1795 na popud husajnovského vládce, který zde chtěl vybudovat ubytovnu pro své hosty. Stavba vznikala na zříceninách původní královské rezidence datované do období Muradovců. Palác prošel v minulosti několika rekonstrukcemi a jeho impozantní průčelí bylo dokončeno až v roce 1876, kdy již sloužil tuniskému bejovi. Během fungování paláce v něm bej přijal mnoho významných návštěv a hlav států, mimo jiné z Německa, Francie, Anglie či osmanské říše.

Sám bej žil v té době mimo hlavní město Tunis, v oblasti Bardo. Až do éry Husajnovců v 18. století byla hlavním sídlem sultána nedaleká „kasba“. Ke změně došlo až na počátku 19. století, kdy vešlo do módy zřizování letních rezidencí ve velkých městech.

Dnes je budova Dar el-Bey považována za nejvýznamnější stavbu na náměstí Place du Gouvernement, které je lemováno vládními budovami, fontánami, palmami a květinami. Dostaveníčko si zde dává místní mládež a je skvělým výchozím bodem do historického centra metropole. Vedle západního křídla rezidence vlády, v ulici Rue Sidi ben Ziad, začíná značená trasa pro pěší, která vede k Velké mešitě a dále až k Tourbet el-Bey a Dar ben Abdallah v jižní části medíny.

- jap -

Předchozí články z Tuniska:
Chebika
Tunis - Bab el-Bahr
Nepříliš tuniský Tunis
Tunisko - v království pouště
Djerba – Houmt Souk, místo trhu

Článek byl zobrazen 2 388 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

VÁNOCE A SILVESTR V ALPÁCH

Zažíjte Vánoce nebo Silvestr na horách. Francie, Savojské Alpy - 8-denní SKIPASS, ubytování v rezidenci u sjezdovky, doprava - vše od 7 700 Kč za osobu. 

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko