Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tunis - Souk el-Attarine

Tuniský trh Souk El-Attarine je již od doby svého vzniku zaměřený na parfémy, vonné oleje a koření. Oblast rozkládající se bezprostředně v jeho sousedství byla proto vyhrazena jen pro bohaté súky, které nebyly hlučné a nijak nepáchly. Řeznický a kovářský súk se pak nalézaly daleko od Velké mešity.

Souk el-Attarine byl vybudován ve 13. století prvními členy dynastie Hafsovců. Po staletí si zde lidé mohli nakoupit parfémy, vonné oleje, kadidlo, nejrůznější esence, hennu, svíčky, vosk, bylinky, květiny a pryskyřici. Na parfémy se v dnešní době již nespecializuje, ale návštěvníci si zde stále mohou nakoupit voňavky nebo si nechat vyrobit speciální směs na přání.

Místní obchodníci v dnešní moderní době již dokážou dokonce napodobit i světoznámé značky parfémů, jako je třeba Chanel N°5. Pro samotné Tunisany má vůně symbolický význam. Používání vůní je zakázáno jen během svatého měsíce ramadánu. Jinak se například svatební hosté stříkají pomerančovou esencí, novorozeňata olejem z pelargonií a přicházející hosté růžovou esencí.

- jap -

Předchozí články z Tuniska:
Tunis - Velká mešita
Tataouine
Ras Remel
Nefta – posvátná oáza Tuniska
Tunis - Tři medersy

Článek byl zobrazen 2 454 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko