Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nabeul - informace o tuniském letovisku

Nabeul je od hlavního města Tunisu vzdálen 65 km. Nabeul je hlavním městem poloostrova Cap Bon a zároveň nejvýznamějším centrem uměleckých ručních prací. Město vešlo ve známost díky jemným výšivkám, krajkám, parfémům, vinicím a hlavně díky hrnčířskému průmyslu produkujícímu nádherné výrobky s prvky římské kultury. Parfémy se v Nabeulu získávají podle starých receptů z květů pomerančovníků, geránií a jasmínů.

Letovisko Nabeul bylo založeno jako fénické sídlo již ve 4. století před Kristem a v minulosti se nazývalo Neapolis. V jižní části města se nachází archeologické naleziště stejného jména, které je vzpomínkou na toto období starověku.

Nabeul je centrem uměleckých ručních prací na poloostrově a můžete zde vidět také jedinečnou keramiku nejen z oboru hrnčířství. Rozmanité tradiční výrobky je možné v městě Nabeul zakoupit na každotýdenních trzích. Procházky, které vám zpříjemní výborné tuniské jídlo, složené především z kombinací kaktusů, jehnečího masa si budete pamatovat. Vše je ovoňeno medovými esencemi a podbarveno červeným suchým vínem.

Nabeul je krásnější a ceny jsou levnější než v Hammametu. Doporučujeme navštívit kavárnu a dát si mátový čaj. Je z pravé máty a v konvici a sklenicích je čerstvá máta, donesou vám i cukroví. Při návštěvě Nabeulu nezapomeňte navštívit pateční „velbloudí“ trh, kde se kromě velbloudů prodávají koberce, koření, suvenýry a široký sortiment zboží všech druhů. Kolorit těchto trhů je pestrou směsicí barev, vůní a zvuků. Dojmy z něj vám zůstanou v paměti navždy.

I Naebul má své historické muzeum a v tom místním najdete kromě punských také římské artefakty, v muzeu Bardo pak můžete prozkoumat starodávné mozaiky. Jako suvenýr si domů můžete přivézt koberec nebo nějaký příklad keramického umění. Nejlepší hrnce a jinou keramiku pořídíte v ulici Habib Thameur.

Pokud se budete chtít na velbloudech i projet, pořádně se porozhlédněte po pláži, určitě tam někde na vás budou čekat vodiči. V blízkém okolí stojí za zmínku určitě město Kelibie a vesnička Dar Chabâane.

Nabeul – město hrnčířů

Nabeul – město hrnčířů

Městečko Nabeul je správním střediskem tuniského poloostrova Cap Bon, který je považován za nejúrodnější část země. V dnešní době je také významným turistickým střediskem a hlavně centrem hrnčířství, jehož tradice prý sahají až do římské doby.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko