Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Midoun - informace o letovisku na ostrově Djerba

Milovníkům ostrůvku Djerba by určitě neměla uniknout návštěva druhého největšího městečka – Midoun. Od letiště je to asi půl hodinky taxikem.  Midoun leží ve východní části ostrova, kde je největší koncentrace hotelů.

Každé úterý se zde koná tradiční berberská svatba. K vidění je tu také muzeum a zajímavá krokodýlí farma, kde lze pozorovat i krmení krokodýlů. Městečko, v němž rovněž naleznete řadu tržnic a obchodů, žije právě z turistů, najdete tu tedy ke koupi prakticky všechno co v jiných částech ostrova, odpovídají tomu však i ceny.

Hlavní trhy tu probíhají v pátek. Jednou z atrakcí může být pro evropského turistu smlouvání. Pokud si však chcete v klidu nakoupit, zajděte si raději do obchodu s pevnými cenami. Máte-li však dost sil, a času, můžete příjemně strávit půl hodinku popíjením čaje, který vám každý slušný obchodník ke smlouvání nabídne, a handrkováním se o cenu. Místní většinou nasadí hodně vysoko, proto rozhodně nezačínejte na více než polovině toho, co jste ochotni zaplatit. Nakonec se po vyčerpávajícím boji shodnete někde u přijatelné hodnoty pro obě strany a všichni budou spokojeni jak s obchodní transakcí, tak adrenalinovým vytržením z nudy.

Za zmínku určitě stojí výrobky z kůže a keramiky, velký výběr koberců, látek, oblečení, bižuterie a další. Já doporučuji zavítat také na trh s potravinami a odvést si domů koření „harisa“, bez kterého se neobejde žádná tuniská domácnost.

Určitě nesmíte opomenout také návštěvu Chichkhan (šišchnan), což je nádherná kavárna při výjezdu z Midounu. Architekt a designér si tu dali opravdu záležet. Typičtější kavárnu, ze které na vás dýchne ta úžasná arabská atmosféra, na Djerbě nenajdete. Stejně jako městečko Midoun je nazvaná i celá jedna turistická zóna – oblast s velkou koncentrací hotelů, obchůdků a kavárniček.

Tip na výlet

Djerba svým návštěvníkům nabídne kromě příjemné relaxační dovolené i památky na historii, která tu na ně bude číhat na každém kroku. Zajeďte si třeba do Houmt Souku, kde uvidíte, jak se tkají koberce nebo zamiřte k vyschlému slanému jezeru Chott el Jerid.

Největší město ostrova Houmt Souk je jakýmsi neoficiálním hlavním městem Djerby. Město je doslova plné tržišť a nejrůznějších krámků a obchůdků. Sídlí zde banky, kanceláře leteckých linek, turistické kanceláře, nebo půjčovny aut, soustředěné především podél hlavní tepny města, Avenue Habib Bourguiba. Ulice se táhne od centra města až na sever k moři, konkrétně k pevnosti Borj Ghazi Mustapha (nebo také Borj el Kebir) z 15. století. Pevnost byla postavena Sicilany, později ji ovládali Španělé, Turci a v 16. století byla sídlem pirátů.  Nedaleko pevnosti můžete navštívit Muzeum lidového umění a tradic (Museé des Arts et Traditions Populaires), sídlící v Zaouïi (klášteře) z 18. století. Uvidíte zde například tradiční kroje z různých částí ostrova, antické klenoty, místní nádobí nebo rukopisy koránu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko