Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ras Remel, zimoviště růžových plameňáků

V severní části tuniského ostrova Djerba vybíhá do vod Středozemního moře poloostrov Ras Remel, který je oblíbeným a vyhledávaným místem pro celodenní výlety a pikniky. Poloostrov začíná asi 10 km jižně od hlavního města Houmt Souk. Hlavní atrakcí jsou zde zimující hejna růžových plameňáků, kteří sem přilétají z Francie a Španělska.

Plameňáci sem přilétají za svými mláďaty, která zde strávila bez rodičů celý minulý rok. Vody v okolí Ras Remelu jsou velmi mělké a bahnité dno poskytuje těmto ptákům dostatek potravy. Nedaleko v moři se nachází ostrůvek pojmenovaný Ostrov plameňáků, který je častým cílem výletníků. Většina hotelů ležících v turistické zóně Houmt Souk sem pořádá zájezdy, jejichž součástí je často oběd a koupání. Jedná se o příjemné zpestření dovolené, které nelze jinak než doporučit.

V okolí poloostrova je možné navštívit pevnost Borj Jillij z 18. století, která je dnes využívaná jako maják. Odtud je pak možné se vydat pěšky po úzké venkovské a nepříliš frekventované silnici do Adjimu, odkud vyplouvají pravidelné trajektové linky do Djorfu. Tato středověká vesnice je jinak také centrem lovu mořských hub.

- jap -

Předchozí články z Tuniska:
Nefta – posvátná oáza Tuniska
Tunis - Tři medersy
Tuniská Sahara – zrádná i krásná
Ksar Haddada
Tunis - Dar el-Bey

Článek byl zobrazen 2 632 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko