Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rue du Pacha, starobylá tuniská ulice

Jednou z mnoha starobylých uliček protínajících historické centrum tuniského hlavního města je Rue du Pacha. Za časů, kdy zde vládli Osmané, se tato dlážděná ulice klikatila skrze nejelegantnější čtvrť Tunisu. Dnes je oblíbenou trasou turistů a rozděluje medínu na severní a jižní část.

Za důkladnou prohlídku stojí zdejší dvorky, okenice a domovní dveře. Podle toho, jak velké a zdobné byly jednotlivé dveře domů, se dalo zjistit, komu sídlo patřilo a jak bylo okázalé. Téměř každé dveře v této tuniské ulici jsou i dnes opatřeny tradičním klepadlem. Některé z domů se mohou pochlubit dokonce více než jedním. V minulosti tato klepadla poukazovala na počet osob žijících v příslušné domácnosti. Obyvatelé domu pak podle různě znějících zvuků poznali totožnost a pohlaví hostů (své klepadlo měli muži, ženy i děti). Jedny z nejkrásnějších a nejumněji provedených dveří najdete na domě číslo 29.

Rue du Pacha se chlubí nejen krásnými dveřmi, ale také složitě zdobenými průčelími a okenicemi. Právě proto, ale samozřejmě také pro zdejší starodávnou atmosféru, bývá ulice hojně vyhledávaná fotografy. Turisté zde mohou objevit různá tajemná zákoutí, nebo si prohlédnout palác v domě č. 71. Tato kdysi honosná budova je dnes sice již z převážné části zchátralá, ale přesto si udržuje svůj osobitý šarm. Okolo ní se rozkládá zahrádka osázená jasmínem a banánovníky. V současnosti zde sídlí Tuniský červený kříž, v němž působí řada dobrovolníků. Pokud projevíte zájem, mnozí z nich vás velmi rádi provedou nejen po paláci, ale také po okolí Rue du Pacha.

- jap -

Předchozí články z Tuniska:
Koberce z Kairouanu
Sousse – Hannibalova základna
Monastir, moře i památky
Oudna
Nabeul – město hrnčířů

Článek byl zobrazen 2 491 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko