Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bab el-Bahr, tuniská brána

Tuniskou medínu s městskou čtvrtí Ville Nouvelle, kterou vybudovali Francouzi během koloniální éry, spojuje brána Bab el-Bahr. Tento mohutný oblouk stojí na Place de la Victoire. V minulosti byla východní branou, jež byla součástí hradeb obepínajících medínu a kterou obklopovaly stánky a boudy.


Autor: damian  entwistle

Název Bab el-Bahr znamená v arabštině „Mořská brána“. Stavba tento název obdržela proto, že se její oblouk klenul v blízkosti moře. V 19. století vody Tuniského jezera téměř omývaly hradby medíny, zatímco dnes je břeh vzdálen asi 1,5 kilometru. Francouzi totiž značnou část zdejší půdy vysušili, aby mohli položit základy nového města Vile Nouvelle.

Ville Nouvelle začalo prosperovat a Bab el-Bahr se tak stala jakýmsi pojítkem mezi dvěma světy. Byla také symbolem rozvoje a nových začátků. Během francouzského protektorátu byla přejmenována, jak jinak, než na Francouzskou bránu. Původní název jí byl navrácen až po osamostatnění Tuniska.

Stavba, která je zde dnes k vidění, pochází z roku 1848. Bránu nechal vztyčit Ahmed Bej, kterého inspiroval Vítězný oblouk v Paříži. Původní bránu stávající na tomto místě proto nechal strhnout. Bab el-Bahr najdete na konci ulice Avenue de France, jež vede do přístavu.

- jap -

Předchozí články z Tuniska:
Nepříliš tuniský Tunis
Tunisko - v království pouště
Djerba – Houmt Souk, místo trhu
Cap Bon - brána do Tuniska
Tabarka - zelené Tunisko

Článek byl zobrazen 7 584 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko