Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bab el-Bahr, tuniská brána

Tuniskou medínu s městskou čtvrtí Ville Nouvelle, kterou vybudovali Francouzi během koloniální éry, spojuje brána Bab el-Bahr. Tento mohutný oblouk stojí na Place de la Victoire. V minulosti byla východní branou, jež byla součástí hradeb obepínajících medínu a kterou obklopovaly stánky a boudy.


Autor: damian  entwistle

Název Bab el-Bahr znamená v arabštině „Mořská brána“. Stavba tento název obdržela proto, že se její oblouk klenul v blízkosti moře. V 19. století vody Tuniského jezera téměř omývaly hradby medíny, zatímco dnes je břeh vzdálen asi 1,5 kilometru. Francouzi totiž značnou část zdejší půdy vysušili, aby mohli položit základy nového města Vile Nouvelle.

Ville Nouvelle začalo prosperovat a Bab el-Bahr se tak stala jakýmsi pojítkem mezi dvěma světy. Byla také symbolem rozvoje a nových začátků. Během francouzského protektorátu byla přejmenována, jak jinak, než na Francouzskou bránu. Původní název jí byl navrácen až po osamostatnění Tuniska.

Stavba, která je zde dnes k vidění, pochází z roku 1848. Bránu nechal vztyčit Ahmed Bej, kterého inspiroval Vítězný oblouk v Paříži. Původní bránu stávající na tomto místě proto nechal strhnout. Bab el-Bahr najdete na konci ulice Avenue de France, jež vede do přístavu.

- jap -

Předchozí články z Tuniska:
Nepříliš tuniský Tunis
Tunisko - v království pouště
Djerba – Houmt Souk, místo trhu
Cap Bon - brána do Tuniska
Tabarka - zelené Tunisko

Článek byl zobrazen 8 203 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko