Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dar el-Bey, palác v centru Tunisu

Luxusní budova paláce Dar el-Bey se nachází v centru Tunisu, hned vedle mešity Sidi Youssef Bey. Toto bývalé sídlo bejů a později i správy francouzského protektorátu dnes poskytuje prostory pro kanceláře ministerského předsedy.

Palác se začal stavět v roce 1795 na popud husajnovského vládce, který zde chtěl vybudovat ubytovnu pro své hosty. Stavba vznikala na zříceninách původní královské rezidence datované do období Muradovců. Palác prošel v minulosti několika rekonstrukcemi a jeho impozantní průčelí bylo dokončeno až v roce 1876, kdy již sloužil tuniskému bejovi. Během fungování paláce v něm bej přijal mnoho významných návštěv a hlav států, mimo jiné z Německa, Francie, Anglie či osmanské říše.

Sám bej žil v té době mimo hlavní město Tunis, v oblasti Bardo. Až do éry Husajnovců v 18. století byla hlavním sídlem sultána nedaleká „kasba“. Ke změně došlo až na počátku 19. století, kdy vešlo do módy zřizování letních rezidencí ve velkých městech.

Dnes je budova Dar el-Bey považována za nejvýznamnější stavbu na náměstí Place du Gouvernement, které je lemováno vládními budovami, fontánami, palmami a květinami. Dostaveníčko si zde dává místní mládež a je skvělým výchozím bodem do historického centra metropole. Vedle západního křídla rezidence vlády, v ulici Rue Sidi ben Ziad, začíná značená trasa pro pěší, která vede k Velké mešitě a dále až k Tourbet el-Bey a Dar ben Abdallah v jižní části medíny.

- jap -

Předchozí články z Tuniska:
Chebika
Tunis - Bab el-Bahr
Nepříliš tuniský Tunis
Tunisko - v království pouště
Djerba – Houmt Souk, místo trhu

Článek byl zobrazen 3 645 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko