Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tunis - Souk el-Attarine

Tuniský trh Souk El-Attarine je již od doby svého vzniku zaměřený na parfémy, vonné oleje a koření. Oblast rozkládající se bezprostředně v jeho sousedství byla proto vyhrazena jen pro bohaté súky, které nebyly hlučné a nijak nepáchly. Řeznický a kovářský súk se pak nalézaly daleko od Velké mešity.

Souk el-Attarine byl vybudován ve 13. století prvními členy dynastie Hafsovců. Po staletí si zde lidé mohli nakoupit parfémy, vonné oleje, kadidlo, nejrůznější esence, hennu, svíčky, vosk, bylinky, květiny a pryskyřici. Na parfémy se v dnešní době již nespecializuje, ale návštěvníci si zde stále mohou nakoupit voňavky nebo si nechat vyrobit speciální směs na přání.

Místní obchodníci v dnešní moderní době již dokážou dokonce napodobit i světoznámé značky parfémů, jako je třeba Chanel N°5. Pro samotné Tunisany má vůně symbolický význam. Používání vůní je zakázáno jen během svatého měsíce ramadánu. Jinak se například svatební hosté stříkají pomerančovou esencí, novorozeňata olejem z pelargonií a přicházející hosté růžovou esencí.

- jap -

Předchozí články z Tuniska:
Tunis - Velká mešita
Tataouine
Ras Remel
Nefta – posvátná oáza Tuniska
Tunis - Tři medersy

Článek byl zobrazen 2 908 krát.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko