Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hammamet - informace o tuniském letovisku

Na východním pobřeží Tuniska se na poloostrově Cap Bon rozkládá jedno z hlavních letovisek v zemi – Hammamet. Leží asi v polovině cesty mezi metropolí Tunisem a městem Sousse. Každoročně město přitahuje davy turistů, je totiž lemováno jedněmi z nejkrásnějších pláží a zároveň je poseto řadou historickým památek.

Město založili ve 2. století Římané, ale teprve ve 20. letech minulého století bylo zakresleno na mapu. Tehdy si zde rumunský milionář George Sebastian postavil vilu, čímž na Hammamet přitáhl pozornost veřejnosti. Netrvalo dlouho a Sebastiana v jeho nápadu následovali další zbohatlíci.

Hammamet se pyšní krásně zachovalou medínou, u jejíhož vchodu se vypíná Velká mešita a arabská pevnost „kasba“ postavená v 15. století. Z její horní terasy se naskýtá nádherná podívaná na moře a střechy starých domů. Medína byla naposled architektonicky upravena ve 13. století a vchází se do ní branou Bab el-Souk. Historické jádro je obklopeno hradbami, které byly vystavěny v roce 904 po Kristu. První ulice nalevo vede k tureckým lázním, které jsou dopoledne přístupné mužům a odpoledne ženám. Jako turisté můžete v medíně nahlédnout do tradičního tuniského domu Dar Hammametu, kde je vystavena zajímavá sbírka oděvů z celé země. Velká mešita dominující medíně byla postavena v roce 1236 Abú Um Osmánem. V letech 1727 a 1978 se podrobila dvěma velkým renovacím. Nedaleko se tyčí ještě mešita Sidi Abdel Kader z roku 1798, v níž dnes působí škola koránských studií.

Novou část města protínají dvě hlavní tepny Avenue Bourguiba a Avenue de la République, které jsou lemovány obchody, bankami a řadou restaurací. Na křižovatce těchto ulic se vyjímá Centre Commercial z roku 1979. Ulice jsou orientovány především na turisty. Nedaleké náměstí je střediskem nočního života, přes den se na něm konají trhy s ovocem, zeleninou a rybami. Na turisty jsou zaměřeny také dvě hlavní turistické zóny. Starší najdete na severu města, mezi Hammametem a Nabeulem, zatímco novější s názvem Hammamet Jasmine se rozkládá na jihu, až 10 kilometrů od centra města.

V těchto zónách na návštěvníky čekají nádherné pláže, čistá voda a pohoda v podobě relaxace u drinku, který vám namíchá barman z plážového baru. Středozemní moře láká k vodním sportům, jako je windsurfing nebo jízda na vodních lyžích. Na pořádek zde dohlíží policejní hlídky na koních. Větší ruch vládne v severní části, která je plná barů, restaurací, nočních klubů a pouličních prodavačů. Hammamet Jasmine si oproti tomu udržuje vyšší úroveň. Právě zde najdete čtyř a pětihvězdičková ubytovací zařízení. Nachází se zde rovněž největší tuniská marina. Z centra města se do těchto turistických zón dostanete pohodlně taxíkem.

Ve vile, která kdysi patřila milionáři Georgi Sebastianovi, v současné době sídlí Mezinárodní kulturní centrum, v němž se v letním období konají nejrůznější představení. Zúčastnit se můžete Festivalu arabské hudby, ale také koncertů tradiční i populární arabské hudby. Galerie se nachází v přízemí této krásné budovy, kterou obklopuje nádherný park.

Hammamet je skvělým místem pro milovníky nakupování. Město je plné typických tuniských tržišť, na nichž si můžete vyzkoušet své umění smlouvat. Turisté zde hodně nakupují suvenýry, jako jsou tkané koberce, hrnce, sošky, keramika a další (ne)potřebné věci. V blízkosti Hammametu se rozkládají dvě největší tuniská golfová hřiště, ze kterých se naskýtá výhled na letovisko i nádhernou pláž. Pravidelně se zde odehrávají mezinárodní soutěže v tomto sportu.

Hammamet - město jasmínů

Hammamet - město jasmínů

Čas dokáže změnit vše. Velké říše zanikají, nové vznikají, centra, která ovládala svět, se mění v ruiny, z vesnic vznikají důležitá města. To je i případ tuniského Hammametu, nazývaného „město jasmínů“.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko