Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nabeul - informace o tuniském letovisku

Nabeul je od hlavního města Tunisu vzdálen 65 km. Nabeul je hlavním městem poloostrova Cap Bon a zároveň nejvýznamějším centrem uměleckých ručních prací. Město vešlo ve známost díky jemným výšivkám, krajkám, parfémům, vinicím a hlavně díky hrnčířskému průmyslu produkujícímu nádherné výrobky s prvky římské kultury. Parfémy se v Nabeulu získávají podle starých receptů z květů pomerančovníků, geránií a jasmínů.

Letovisko Nabeul bylo založeno jako fénické sídlo již ve 4. století před Kristem a v minulosti se nazývalo Neapolis. V jižní části města se nachází archeologické naleziště stejného jména, které je vzpomínkou na toto období starověku.

Nabeul je centrem uměleckých ručních prací na poloostrově a můžete zde vidět také jedinečnou keramiku nejen z oboru hrnčířství. Rozmanité tradiční výrobky je možné v městě Nabeul zakoupit na každotýdenních trzích. Procházky, které vám zpříjemní výborné tuniské jídlo, složené především z kombinací kaktusů, jehnečího masa si budete pamatovat. Vše je ovoňeno medovými esencemi a podbarveno červeným suchým vínem.

Nabeul je krásnější a ceny jsou levnější než v Hammametu. Doporučujeme navštívit kavárnu a dát si mátový čaj. Je z pravé máty a v konvici a sklenicích je čerstvá máta, donesou vám i cukroví. Při návštěvě Nabeulu nezapomeňte navštívit pateční „velbloudí“ trh, kde se kromě velbloudů prodávají koberce, koření, suvenýry a široký sortiment zboží všech druhů. Kolorit těchto trhů je pestrou směsicí barev, vůní a zvuků. Dojmy z něj vám zůstanou v paměti navždy.

I Naebul má své historické muzeum a v tom místním najdete kromě punských také římské artefakty, v muzeu Bardo pak můžete prozkoumat starodávné mozaiky. Jako suvenýr si domů můžete přivézt koberec nebo nějaký příklad keramického umění. Nejlepší hrnce a jinou keramiku pořídíte v ulici Habib Thameur.

Pokud se budete chtít na velbloudech i projet, pořádně se porozhlédněte po pláži, určitě tam někde na vás budou čekat vodiči. V blízkém okolí stojí za zmínku určitě město Kelibie a vesnička Dar Chabâane.

Nabeul – město hrnčířů

Nabeul – město hrnčířů

Městečko Nabeul je správním střediskem tuniského poloostrova Cap Bon, který je považován za nejúrodnější část země. V dnešní době je také významným turistickým střediskem a hlavně centrem hrnčířství, jehož tradice prý sahají až do římské doby.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko