Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zarzis - informace o tuniském letovisku

Poloostrov Zarzis je spojen s ostrovem Djerba římskou cestou. Samotné městečko Zarzis má dnes asi 15 tisíc obyvatel. Příroda a podnebí jsou zde obdobné jako na Djerbě. Přístav Zarzis je vyhlášen rybolovem mořských hub. Oblast Zarzisu je rovněž proslulá pěstováním olivovníků. Díky krásným plážím, možnostem podmořského rybolovu a termálním pramenům, doporučovaných pro léčbu kožních onemocnění, se ze Zarzisu stalo vyhledávané středisko cestovního ruchu.

Město Zarzis je nejjižnějším turistickým letoviskem na tuniském pobřeží. Je vzdáleno asi 50 km od letiště Djerba – Zarzis. Leží v těsné blízkosti ostrova Djerba, se kterým je spojeno hrází (stará římská silnice). Město vyrostlo na místě římského Gergis v době francouzského protektorátu. V centru města najdete starý rybářský přístav a Velkou mešitu. Turistická zóna, vzdálená 2 km od centra města, se může pochlubit krásnými plážemi s bílým pískem, křišťálovým mořem a vysokými palmami, které chrání před horkým sluncem.

Tak jako všechna arabská tržiště, i zde to žije životem. A hlavně obchodem. Trh v Zarzisu je vlastně jedna dlouhá ulice plná zboží rozloženého na zemi, na starých bednách, v provizorních stáncích nebo na autech. Najdete tu asi všechno, co potřebujete. Od koberců, přes stříbro, kůži, dřevo až po oblečení.

Přístav je speciálním místem v Zarzisu. Za prvé tu nejsou žádní turisté a za druhé se tu ještě setkáte s tím pravým – drsnějším – tuniským životem. To, že je přístav nedotknutý turismem je kouzelné. Vykládají se tu lodě plné ryb, spravují sítě a opravují lodě. Tunisané (rybáři) vám pohledem jasně říkají, že tady není místo pro turisty…Uvidíte však na vlastní oči, jak se kousek od vás vykládají čerstvé ryby, dokonce i to, jak začíná smlouvání o jejich ceně. Všechny úlovky se tu totiž prodávají rovnou na místě!

Zarzis - nejjižnější letovisko v Tunisku

Zarzis - nejjižnější letovisko v Tunisku

Zarzis – turistické středisko, které dlouho stávalo v pozadí svých o mnoho známějších protějšků. Dnes však spolu se sousední Djerbou patří mezi nejžádanější prázdninové destinace a těžko bychom hledali cestovní kancelář, která by ve své nabídce zájezdů do Tuniska tento kout pominula.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko