Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skanes - informace o tuniském letovisku

Mezi turisticky vyhledávanými tuniskými městy Sousse a Monastir se v Hammametském zálivu rozkládá oblíbená plážová oblast Skanes. Často se stává, že bývá Skanes nazýváno samostatným letoviskem, přestože nemá žádné vlastní centrum, ani zde nebydlí stálí obyvatelé. Jde o zónu hotelů nejrůznějších kvalit rozesetých podél pláže. 

Oblast je lemována velkými odsolovacími nádržemi, za nimiž se ve vzdálenosti asi 3 km rozkládá nejbližší městečko Sahline. Za nevýhodu Skanes lze považovat fakt, že kromě hotelů na pobřeží nic nenajdete. Nejsou zde žádné restaurace, obchody ani zábavní podniky. Návštěvníci jsou tak odkázáni na stravu v hotelu i animační programy, které pro ně hotely připraví. Uvnitř většiny hotelů se sice nachází nejrůznější prodejny, často ale bývají dost předražené. Součástí hotelů jsou velké venkovní bazény se sladkou vodou.

Pláže jsou zde písečné, místy doplněné dunami a vybavené slunečníky a lehátky. Moře je zde hezky čisté, teplé a nabízí příjemné koupání. Skanes je tak skvělou destinací pro každého, kdo si chce užívat klidu a pohody na nádherné písečné pláži a upřednostňuje odpočinkovou dovolenou. Aktivnější jedinci se mohou věnovat vodním sportům nebo vyrazit za zábavou a nákupy do blízkých měst Monastir nebo Sousse, v nichž panuje čilý ruch. Pohodlně je tam doveze taxík, na zpáteční cestu je možné využít místní autobusy (směrem tam nezastavují). Na nějaké poznávací výlety tuniského prostředí to zde příliš není, zvláště kvůli odsolovacím nádržím, které jsou špatně překročitelnou bariérou na cestách do vnitrozemí.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko