Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Port El Kantaoui - informace o tuniském letovisku

Na konci 70. let 20. století vyrostlo na severovýchodním pobřeží Tuniska malebné bílomodré městečko a přístav Port el-Kantaoui. Mnozí jej považují za nejkrásnější a nejčistší Tuniské město. Jeho název by se dal přeložit jako „Zahradní přístav“ a toto pojmenování si rozhodně zaslouží – je doslova poseto květinami, záhony a parky.

V 6 tisícovém Port el-Kantaoui se nachází druhý největší přístav v zemi. Součástí města je také malebná marina, v níž kotví jachty zbohatlíků. Marinu lemují restaurace, kavárny a prodejny nejrůznějších suvenýrů. Městečko bylo vystavěno jako turistická zóna, která měla patřit k tomu nejluxusnějšími, co Tunisko nabízí. A to se do jisté míry podařilo.

Pobřeží je zde lemováno komplexy elegantních hotelů, které se v mnoha případech vypínají přímo na plážích. Je zde však dodržována zásada, že žádná stavba nesmí být vyšší než místní palmy. Většinu hotelů tak tvoří jedno nebo dvoupatrové domy, které jsou seřazeny do úhledných ulic, jež se protínají na náměstích s fontánami. Fontány jsou v Port el-Kantaoui potřebné hlavně pro udržení vlahého vzduchu, což je zvláště při velkých vedrech více než příjemné. Převážná část hotelů je pětihvězdičkových, postavených v typickém arabském stylu.

Většina pláží v Port el-Kantaoui je ve vlastnictví jednotlivých hotelů, jen některá místa jsou proto přístupná veřejnosti. Pokud si chcete užívat vodních radovánek, doporučujeme půjčit si třeba šlapadla nebo vodní skútr. Na plážích bývá docela plno, celá oblast Sahelu je považována za nejrušnější v Tunisku. Přímo v Port el-Kantaoui najdete dlouhý úsek pobřeží s pláží tvořenou původním pískem.

Návštěvníci mají v Port el-Kantaoui o zábavu postaráno. Každý večer pořádají hotely vlastní zábavní akce, jako jsou koncerty, přehlídky lidové kultury nebo třeba břišních tanců. Hosté si díky zábavě připadají jako by byli v centru města, ale po ulicích nejezdí téměř žádná auta, takže má tato destinace oproti městu jednu obrovskou výhodu. Všechny ubytovací kapacity jsou navíc obklopeny zelení tvořenou jasmíny a buganvilijemi.

Port el-Kantaoui je destinací, kam jezdí spíše bohatší turisté. Najdete zde mistrovský golfový klub s rozlehlým 27 jamkovým hřištěm i vodní park Aqua Palace plný skluzavek a bazénů. Pro děti zde byl vybudován Hannibal Park s kolotoči a dalšími atrakcemi. Velkou oblibu si získaly také výletní plavby po moři, které organizují četné místní agentury. V klubu Sdanek si můžete rezervovat kurz potápění. Z místního přístavu dennodenně vyplouvají repliky pirátských lodí vydávající se na tříhodinové výletní objevné plavby spojené s občerstvením a zábavou. Vypravit se můžete také za pozorováním delfínů.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko