Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mahdia - informace o tuniském letovisku

Mahdia je město vystavěné na povrchu skály na malém poloostrově. Zdobí ho slavná minulost – bylo to první město kalifů fátimovců v 10. století. Díky tomu mělo město možnost rozkvétat a tak dnes může nabídnout nepřeberné množství památek. Nové luxusní hotely zde byly postaveny teprve nedávno a tak je vše ve velmi dobrém stavu.

Mahdia je krásné rybářské městečko ležící asi 210 km od hlavního města. V dějinách hrála důležitou roli na počátku 10. století, kdy se stala hlavním městem říše Fatimidů s velkým rivalem Kairouanu. Z moře u Mahdie byly vyloveny řecké bronzové a mramorové předměty, které tvoří v současnosti unikátní sbírku v národním muzeu Bardo v Tunisu.

V Madhii stojí za vidění typická brána Skifa Kahla a kousek dál, na špičce mysu, turecká pevnost z 16. století zvaná Borj Mahdia. Pevnost stojí na poloostrově a staré město na trojúhelníku země, který k poloostrovu vede. Jižně od starého města je starý rybářský přístav. Turisticky zajímavá část města se skrývá za zajímavou branou do pevnosti Skiffa El-Kahla, jednoho ze vstupů z nového města do Mediny.

Z pevnosti Borj El Kebir je výhled na bílý hřbitov, podobně jako v Monastiru. Samotné město není celkem zasaženo cestovním ruchem, ale pláže známé svým jemným bílým pískem jsou dosti navštěvovány a oblíbeny. Nejvyhledávanější jsou ty na sever od města.

Mezi unikáty patří pravidelné páteční trhy. Najednou se ocitnete jako v pohádkách Tisíce a jedné noci, protože kromě klasických suvenýrů jsou zde na prodej krásné tradiční obleky, hedvábí, pozlacené ozdůbky nebo opravdové zlato a klenoty. V této oblasti si rovněž velmi potrpí na zdobení interiérů svých příbytků. V těch nejbohatších obydlích jsou zdi „majless“ pokryty do dvou třetin výšky vyšívanou látkou a vrchní část je zdobena malbami. Takovéto domy najdete zejména v ulici Hamza, kde by jich mělo být asi 12. Tržiště ve Starém městě svou orientální atmosférou uchvátí každého návštěvníka, při nákupu suvenýrů se rozhodně vyplatí smlouvat. Můžete tu okusit i místní speciality, čerstvou šťávu z granátových jablíček nebo čaj z čerstvé máty.

Dnešní Mahdia je charakteristická bílými budovami domů vystavěných v tradičním maurském stylu, oblými kopulemi mešit a štíhlými minarety. Zvláštní a tajemnou tradicí městečka je každodenní lov místních rybářů, kdy ještě za měsíčního svitu vyplouvají na svých loďkách s lucernami rozhodit do temného moře své sítě. Turistická zóna na pobřeží Mahdie nabízí svým návštěvníkům jedny z nejkrásnějších a doposud nepřeplněných pláží s jemným pískem. V hotelích různých kategorií můžete prožít skutečně nezapomenutelnou dovolenou. Vzdálenost na letiště v Monastiru je asi 50 km.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko