Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hammamet Yasmin - informace o tuniském letovisku

Hammamet Yasmine je nejmodernější turistická zóna v Tunisku, která splňuje veškeré požadavky návštěvníků. Nachází se 10 km od historického centra Hammametu, v jižní části Hammametského zálivu. Letovisko Hammamet Yasmine leží na poloostrově 65 km jižně od hlavního města a patří k nejnavštěvovanějším v Tunisku.

Zóna začala být budována v 90. letech minulého století a najdete zde ty nejluxusnější hotelové komplexy, rezidence a vily vystavěné v typické arabsko-maurské architektuře a obklopené překrásnými zahradami a parky s exotickou flórou.  Mezi hotely jsou zahrady plné ibišků, růží, oleandrů, jasmínů a velkých kaktusů. Celé pobřeží lemuje písečná pláž s nádhernou subtropickou vegetací. Rozlehlá písečná pláž je ideálním místem pro sportování, vodní radovánky i relaxaci.

Zvláštní dominantou je zde pevnost z 15. stol., v jejímž centru se nachází mauzoleum patrona města Sidi Bou Ali. Pod kamennými hradbami se rozléhá staré město - Medina s nepřebernou pestrostí obchůdků - bazarů. V dáli je z hradeb vidět vrcholky pohoří Atlas. Hned vedle mediny se rozprostírá zábavní park „Kartágo Land“ s množstvím atrakcí jak pro děti tak i pro dospělé. K atraktivnosti této lokality zajisté přispívá i nový malebný jachtový přístav „Marina“ a příjemná palmová promenáda podél pobřeží. Děti též uvítají pozoruhodný Aquapark.

Tato nová zóna nabízí turistům i spoustu zábavy. Za návštěvu zde určitě stojí také mezinárodní kulturní středisko, postavené podle vzoru starého římského amfiteátru. Hotely nabízejí dobré možnosti ke sportování a pro milovníky golfu jdou zde dvě 18 jamková hřiště.

Golfový klub Yasmine se nachází přibližně 5 km od hotelů v Hammametu. Kaliforňan Ronald Fream zde na ploše 80 hektarů vyprojektoval mistrovské 18 jamkové golfové hřiště lemované množstvím stromů a také 9 jamkovou akademii. Hřiště není mimořádně náročné, je dobře hratelné i pro hráče s vysokým hendikepem. Hráči mohou využít služeb klubovny se šatnami a sprchami, restaurací, barem, shopem, restaurace a snack bar, driving range, putting a pitching greeny.

K zážitkům z návštěvy Tuniska nepochybně patří i ochutnávka místní kuchyně. Typická tuniská je založená na zelenině a olivovém oleji. Na jídelních lístcích najdou návštěvníci pokrmy z mořských plodů, ryby, skopové, jehněčí, hovězí a drůbeží maso. Národním jídlem je kuskus na mnoho způsobů. Pokrmy je nejlépe zapíjet oblíbeným mátovým čajem.

Mezi suvenýry, které si turisté z Tuniska nejčastěji odvážejí, patří kožené výrobky, koberce, keramika, kované a tepané výrobky, vodní dýmky, tradiční tuniské oblečení, šátky a v poslední době stále oblíbenější oblečení pro orientální tance.

Hammamet - město jasmínů

Hammamet - město jasmínů

Čas dokáže změnit vše. Velké říše zanikají, nové vznikají, centra, která ovládala svět, se mění v ruiny, z vesnic vznikají důležitá města. To je i případ tuniského Hammametu, nazývaného „město jasmínů“.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko