Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Midoun - informace o letovisku na ostrově Djerba

Milovníkům ostrůvku Djerba by určitě neměla uniknout návštěva druhého největšího městečka – Midoun. Od letiště je to asi půl hodinky taxikem.  Midoun leží ve východní části ostrova, kde je největší koncentrace hotelů.

Každé úterý se zde koná tradiční berberská svatba. K vidění je tu také muzeum a zajímavá krokodýlí farma, kde lze pozorovat i krmení krokodýlů. Městečko, v němž rovněž naleznete řadu tržnic a obchodů, žije právě z turistů, najdete tu tedy ke koupi prakticky všechno co v jiných částech ostrova, odpovídají tomu však i ceny.

Hlavní trhy tu probíhají v pátek. Jednou z atrakcí může být pro evropského turistu smlouvání. Pokud si však chcete v klidu nakoupit, zajděte si raději do obchodu s pevnými cenami. Máte-li však dost sil, a času, můžete příjemně strávit půl hodinku popíjením čaje, který vám každý slušný obchodník ke smlouvání nabídne, a handrkováním se o cenu. Místní většinou nasadí hodně vysoko, proto rozhodně nezačínejte na více než polovině toho, co jste ochotni zaplatit. Nakonec se po vyčerpávajícím boji shodnete někde u přijatelné hodnoty pro obě strany a všichni budou spokojeni jak s obchodní transakcí, tak adrenalinovým vytržením z nudy.

Za zmínku určitě stojí výrobky z kůže a keramiky, velký výběr koberců, látek, oblečení, bižuterie a další. Já doporučuji zavítat také na trh s potravinami a odvést si domů koření „harisa“, bez kterého se neobejde žádná tuniská domácnost.

Určitě nesmíte opomenout také návštěvu Chichkhan (šišchnan), což je nádherná kavárna při výjezdu z Midounu. Architekt a designér si tu dali opravdu záležet. Typičtější kavárnu, ze které na vás dýchne ta úžasná arabská atmosféra, na Djerbě nenajdete. Stejně jako městečko Midoun je nazvaná i celá jedna turistická zóna – oblast s velkou koncentrací hotelů, obchůdků a kavárniček.

Tip na výlet

Djerba svým návštěvníkům nabídne kromě příjemné relaxační dovolené i památky na historii, která tu na ně bude číhat na každém kroku. Zajeďte si třeba do Houmt Souku, kde uvidíte, jak se tkají koberce nebo zamiřte k vyschlému slanému jezeru Chott el Jerid.

Největší město ostrova Houmt Souk je jakýmsi neoficiálním hlavním městem Djerby. Město je doslova plné tržišť a nejrůznějších krámků a obchůdků. Sídlí zde banky, kanceláře leteckých linek, turistické kanceláře, nebo půjčovny aut, soustředěné především podél hlavní tepny města, Avenue Habib Bourguiba. Ulice se táhne od centra města až na sever k moři, konkrétně k pevnosti Borj Ghazi Mustapha (nebo také Borj el Kebir) z 15. století. Pevnost byla postavena Sicilany, později ji ovládali Španělé, Turci a v 16. století byla sídlem pirátů.  Nedaleko pevnosti můžete navštívit Muzeum lidového umění a tradic (Museé des Arts et Traditions Populaires), sídlící v Zaouïi (klášteře) z 18. století. Uvidíte zde například tradiční kroje z různých částí ostrova, antické klenoty, místní nádobí nebo rukopisy koránu.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko